Wednesday, September 26, 2018

Aktualitet

Kontroll automjeteve që transportojnë nxënës, gjobë 15 shoferëve për rripat e...

Transporti i Specializuar (i nxënësve) dokumentacioni i nevojshëm dhe sistemet e sigurisë së mjeteve që përdoren për këtë qëllim, ishin fokusi i kontrolleve të...

Dita e Çlirimit/ Presidenti, kryeministri dhe LSI nderojnë dëshmorët

Krerët më të lartë të shtetit bënë homazhe në varrezat e Dëshmorëve të Kombit për të nderuar të rënët e Luftës Nacional Çlirimtare në...

Fier, tentativa e grabitjes kthehet në luftë me policinë; një i...

Një tentativë grabitjeje në qytetin e Fierit ka përfunduar në shkëmbim zjarri mes personave të maskuar dhe efektivëve të policisë. Një i vdekur dhe...

Autoriteti i Konkurencës rrëzon bashkinë  për çmimin e ujit

Autoriteti i Konkurencës ka rrëzuar tarifat e reja për konsumin e ujit në Tiranë vendosur nga këshilli bashkiak gati dy muaj më parë. Përmes...

Aksident afër Tunelit të Kalimashit, plagosen nënë e bijë

Nënë e bijë janë plagosur si pasojë e një aksidenti paraditen e të premtes në aksin rrugor Kukës-Tuneli i Kalimashit. Sipas informacionit paraprak, një mjet...

Itali, arrestohen 5 ‘skifterë’ shqiptarë, “Drakula” me shokë fituan 1 mln...

Karabinierët në Piacenza të Italisë kanë shkatërruar një bandë profesionale grabitësish, duke prangosur 8 persona. Mësohet se grupi në fjalë, pesë prej anëtarëve të së...

Djegia e makinës së kreut të bashkisë Lezhë: S’kam konflikte

Kryetari i Bashkisë Lezhë Fran  Frrokaj është marrë në pyetja nga policia në lidhje me zjarrin që ka përfshirë automjetin e përdorur nga ana...

Shpërthen bombola e gazit në Velipojë, me dhjetëra të plagosur

Një zjarr i madh ka ka përfshirë një pjesë të një kompleksi turistik në Velipojë të Shkodrës, ku dyshohet se një bombulë gazi ka...

Faturat e ujit do të rriten, parashikimi për ta çuar në...

  Qytetarët mund të përballen shumë shpejt me tarifa më të shtrenjta të ujit. Enti Rregullator i Ujit thotë se mund të shkohet në faturë...

Testi i ri i patentës, hiqen pyetjet dyshuese. Ja me sa...

 Pas vendimit të Drejtorisë së Transportit Rrugor për të ndryshuar testin teorik për marrjen e patentës, instruktorët e autoshkollave, thonë se vendimi është pozitiv,...