Tuesday, November 20, 2018

Aktualitet

Hapen doktoraturat, kriteret për të fituar tituj e gradë shkencore

Pas katër vitesh bllokim, është hapur drita jeshile për studimet doktorale. Në aktin nënligjor të radhës, derivat i ligjit për arsimin e lartë, Këshilli i...

Përgjigjet e lotarisë amerikane, ku të kontrolloni rezultatin, dhe si të...

Për të parë rezultatin nëse jeni fitues apo ju duhet të futeni në faqen www.dvlottery.state.gov (kliko mbi linkun). Pasi t’iu hapet faqja ju duhet...

Nga sot aplikimi për pasaportë do të kushtojë me shumë

Aplikimi për pasaportë për fëmijë apo për të rritur do të kushtojë më shtrenjtë nga dita e sotme e 27 marsit. Deri më sot një...

Këshilla e Ambasadës për viza turistike në SHBA…  

Ambasa Amerikane ka një këshillë për të gjithë ata që kërkojnë të vizitojnë Shtetet e Bashkuara si turistë. Nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’ ambasada ka...

UT miraton kriteret e pranimit Koni: Mesatarja ndryshon sipas fakulteteve

Universiteti i Tiranës ka miratuar kriteret e pranimit për vitin e ri akademik 2018-2019. Rektori Mynyr Koni sqaron se edhe këtë vit pranimet do...

“Xhafaj”, Rama: Një maskaradë destabilizuese, agjenci e specializuar për ekspertizën e...

Vulëhumbur pa atdhe, dhe të çoroditur nga frika e drejtësisë i quajti Rama opozitën, duke reaguar edhe për çështjen “Xhafaj”. “U them të gjithë atyre...

“Taksisti” prangos 40-vjeçarin për mallra kontrabandë

Një person i cili mbahej nën vëzhgim prej kohësh për shkak të aktivitetit të tij të dyshimtë, u vu në prangat e policisë së...

Lotaria amerikane/ E morët përgjigjen? Procedurat: ja si të veproni nëse...

Dje, te gjitha ata qe prisinin nje pergjigje rreth fatit te lotarise amerikane e kane marre tashme. Kane pare nese jane fitues te aplikimit...

Çantë e dyshimtë te ‘21 Dhjetori’, pas shpërthimit nuk u gjet...

Një çantë e dyshimtë në një rrugë në zonën e ‘21 Dhjetorit’ ka vënë në alarm policinë e kryeqytetit mesditen e sotme. Komisariati nr.2 ka...

Lajm i mirë për Urdhrin e Mjekëve të Shqipërisë, ja çfarë...

  Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë është bërë anëtari më e ri i Këshillit Evropian të Urdhërave të Mjekëve. Prej vitesh, ky Urdhër ka pasur...