Wednesday, September 26, 2018

Aktualitet

Nga sot aplikimi për pasaportë do të kushtojë me shumë

Aplikimi për pasaportë për fëmijë apo për të rritur do të kushtojë më shtrenjtë nga dita e sotme e 27 marsit. Deri më sot një...

Vuante nga depresioni, i riu vret veten në mënyrë makabre

Një adoleshent u gjet i pajetë në një fshat të Përmetit. I riu ishte denoncuar nga familjarët i zhdukur dy ditë më parë, por...

Sa kushton një diplomë? – Tarifat për bachelor në ekonomik nga...

800 deri në 14 mijë euro është tarifa që  i duhet një studenti të paguajë për një diplomë në degën ekonomik në nivelin bachelor....

Ja si të marrësh leje pune të përhershme në Itali

Llojet e mobilitetit /kohëzgjatja janë si më poshtë: Shkëmbimin e stafit akademik (5 ditë+2 ditët e udhëtimit); *Mobiliteti për mësimdhënie duhet të kryhet para datës 6...

Kapet me drogë në Itali, policia zbulon “trukun” e të riut...

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane në qytetin e Torinos, pasi i janë sekuestruar 10 kg marijuanë dhe 800 gramë kokainë për...

Taksa e re e pronës në faturën e dritave/ Sa...

Taksa e pronës do të paguhet çdo muaj. Ajo do të vendoset në faturën e dritave. Por vendosja në faturën e energjisë krijon një problem....

Bill Gates paralajmëron: Do të kemi një tjetër krizë financiare si...

Kriza financiare e 2008 çoi në recesion të madh Amerikën dhe miliona vende pune u humbën. E ndërsa Amerikës po i duhen vite për...

Durrës, i gjenden armë dhe heroinë në banesë, në kërkim një...

Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “Mbrëmja” në kuadër të të cilit është sekuestruar një sasi lënde narkotike e llojit heroinë,...

Testi i ri i patentës, hiqen pyetjet dyshuese. Ja me sa...

 Pas vendimit të Drejtorisë së Transportit Rrugor për të ndryshuar testin teorik për marrjen e patentës, instruktorët e autoshkollave, thonë se vendimi është pozitiv,...

Plumba në qendër të Fierit; tre në pranga për grabitjen që...

Policia ka arrestuar tre persona si autorë të grabitjes së një pike këmbimi valutor në qytetin e Fierit, duke lënë pas dy persona të...