Tuesday, November 20, 2018

Aktualitet

Elbasan, arrestohen dy shtetas për dhunë në familje

Dy persona janë vënë në prangat e policisë në Elbasan me akuzën për dhunë në familje. Në Librazhd është arrestuar, Besnik  Zika, 26 vjeç...

Ambasada e SHBA këshillon qytetarët: Për viza ju duhet një peticionin

Ambasada e SHBA ka shëprndarë një njoftim për ata që aplikojnë për viza. Në postimin e saj në Facebook, ajo u tërheq vëmendjen aplikantëve,...

Taksa e re e pronës në faturën e dritave/ Sa...

Taksa e pronës do të paguhet çdo muaj. Ajo do të vendoset në faturën e dritave. Por vendosja në faturën e energjisë krijon një problem....

Vuante nga depresioni, i riu vret veten në mënyrë makabre

Një adoleshent u gjet i pajetë në një fshat të Përmetit. I riu ishte denoncuar nga familjarët i zhdukur dy ditë më parë, por...

Ja si të marrësh leje pune të përhershme në Itali

Llojet e mobilitetit /kohëzgjatja janë si më poshtë: Shkëmbimin e stafit akademik (5 ditë+2 ditët e udhëtimit); *Mobiliteti për mësimdhënie duhet të kryhet para datës 6...

Kapet me drogë në Itali, policia zbulon “trukun” e të riut...

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane në qytetin e Torinos, pasi i janë sekuestruar 10 kg marijuanë dhe 800 gramë kokainë për...

Bill Gates paralajmëron: Do të kemi një tjetër krizë financiare si...

Kriza financiare e 2008 çoi në recesion të madh Amerikën dhe miliona vende pune u humbën. E ndërsa Amerikës po i duhen vite për...

Durrës, i gjenden armë dhe heroinë në banesë, në kërkim një...

Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “Mbrëmja” në kuadër të të cilit është sekuestruar një sasi lënde narkotike e llojit heroinë,...

Projekti IDEA Konkursi i Planeve të Biznesit – Kush mund të...

Prezantohet nesër projekti IDEA Konkursi i Planeve të Biznesit i cili ka për qëllim përmirësimin e shërbimeve të zhvillimit të bizneseve në Shqipëri. Ky projekt...

Ja si fitohen pensionet e parakohshme

    Sipas Institutit të Sigurimeve Shoqërore  personat, të cilët përfitojnë nga pensioni i parakohshëm i pleqërisë, do të kenë një ulje të pagës me 0.6%...