Thursday, November 15, 2018
Ballina Aktualitet

Aktualitet

200 vende pune te ALUIZNI, ZRPP dhe ATP, Lame: Kandidatët duhet...

Vetëm disa ditë më parë qeveria miratoi VKM-në që përcakton numrin e punonjësve me kontratë që mund të punësojë çdo institucion dhe në këtë...

Paditet Kryeprokurorja, prokurori Gina e kallëzon për shpërdorim detyre

Një ditë pasi u lirua nga detyra si prokuror i komanduar në Elbasan, Dritan Gina paraqiti sot te Krimet e Rënda një padi për...

Sekuestrohen armë dhe granata në kufirin greko-shqiptar

Policia ka arritur të sekuestrojë armë dhe municione në kufirin greko-shqiptar. Sipas njoftimit zyrtar, një patrullë policie diktoi tre persona që po ecnin me...

Udhëzimi/ Matura 2019, një provim më pak; vitin tjetër vetëm...

Ndryshon skema e Maturës Shtetërore për vitin shkollor 2019. Përmes një udhëzimi të firmosur më datë 14 shkurt të këtij viti, Ministria e Arsimit...

Marrëveshja për detin, Meta refuzon sërish Bushatin, kërkon informacione shtesë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, konfirmoi gjatë një interviste me gazetaren Eni Vasili në “Studio e Hapur” se ka kërkuar informacione të tjera shtesë...

Financimi i shërbimeve mjedisore, Veliaj: Linjë elektrike për autobusët, incentiva për...

Brenda Janarit, Këshillit Bashkiak të Tiranës, do ti shkojë propozimi për miratimin e linjës së parë të  autobusëve elektrike, duke synuar zëvendësimin e mjeteve...

Koalicioni i Pronarëve Shqiptarë: Të abrogohet Ligji 7501!

  Reforma ne drejtesi do do bëhet por nga duhet filluar si do bëhet bërë kjo reformë ? Ne duam të pranohemi ne Europe si pronarë...

Të shtënat me armë zjarri në Tiranë, policia zbardh ngjarjen

Policia e Tiranës zbardh dhe dokumenton ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e datës 26 shtator 2017, në rrugën “Bardhyl”, ku ka patur të shtëna me...

Dëshmi kontradiktore për dosjen “Shullazi”, Gjykata pranon kërkesën e prokurorisë për...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar sot kërkesën e Prokurorisë sa i takon dosjes “Shullazi”. Nisur nga fakti se dëshmitë e dëshmitarëve të...

Vettingu djeg një tjetër gjyqtar! Fatmir Hoxha s’e kalon testin e...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka skualifikuar gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha. Ashtu si të gjithë gjyqtarët e djegur nga Vettingu deri më tani,...