Friday, January 18, 2019
Ballina Aktualitet

Aktualitet

Vakancat në Kushtetuese, mes kandidatëve edhe Rovena Gashi

Presidenca ka bërë publike listën e kandidaturave që kanë aplikuar për vendin vakant gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese. Në listë bie në sy emri i nënkryetarit...

Vrau për një karikues telefoni, babai i autorit: Gjeni forcë e...

Babai i Eugen Bitrajt, autorit të dyshuar të vrasjes së 22-vjeçarit Marvi Mihali, i ka bërë thirrje familjes së viktimës për të gjetur forcë...

Pronari plagos me armë qiramarrësin, nuk pagoi faturën e dritave

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar në qytetin e Shkodrës. Mësohet se shtetasi Fatmir Zyla u qëllua me armë në unazën lindore të...

Nuk përballoi vdekjen e të shoqes, vetëvritet me çifte i moshuari

Një person i ka dhënë fund jetës në mënyrë tragjike ditën e sotme. Policia bën me dije se rreth orës 14:00, në lagjen “Sporti”...

Masakra në Las Vegas, vrasësi kishte 42 armë dhe material për...

Policia amerikane ka gjetur të paktën 42 armë zjarri, mes pistoletave dhe pushkëve, në dhomën e hotelit dhe banesën e Stephen Paddock, vrasësi i...

“Përplasje” me Ramën, ministri Xhafaj sqaron bashkëpunimin me ndërkombëtarët

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar në “Twitter” edhe një herë në lidhje me kapjen e 614 kilogramëve kokainë në Durrës, ndërsa sqaron...

Vettingu i gjyqtarëve, “anëtari i Kushtetueses fshehu 480 mijë $”

Seanca e parë dëgjimore e Vettingut nisi me Fatos Lulon, gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese prej pesë vitesh. Por Lulo nuk u paraqit para trupës gjyqësore...

E mbyti i shoqi, policia vë në pranga bashkëpunëtorin pas dy...

Kanë qenë shenjat e gishtave në trupin e viktimës që kanë çuar në arrestimin e 35-vjeçarit Fatjon Karmeshtna. Policia ka zbuluar pas dy vjetësh edhe...

Bulqizë, ngrica në rrugë

   Ulja e temperaturave deri në -7 gradë është shoqëruar me reshje dëbore dhe ngrica në rrugë në Bulqizë. Si pasojë, gjatë aksit nacional Bulqizë-Peshkopi ka...

Korçë, plagosi me mjete të forta 40-vjeçarin, arrestohet 35-vjeçari i shpallur...

Specialistët e Seksionit për Krimet e rënda kundër personit, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Maliq, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit...