Monday, September 24, 2018
Ballina Aktualitet

Aktualitet

Ambasada e SHBA ofron mundësi punësimi, kriteret

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë përmes një njoftimi ka bërë të ditur se kërkon një kandidat për pozicionin e Specialistit Ligjor në...

FMN “rrëzon” PPP-të për rrugët: Ja si t’i gjeni burimet e...

  Kur qeveria ka në plan që të ndërtojë disa akse rrugore në formën e partneritetit publik privat, në kuadër të projektit One Billion, Fondi...

Ndalimi i automjeteve me benzinë dhe naftë – Cilat makina do...

  Qeveria po ecën përpara me planet për të ndaluar shitjen e automjeteve të reja me benzinë dhe naftë në Mbretërinë e Bashkuar deri në...

Vijon beteja me zjarret, 11 vatra të reja në vend

Situata e zjarreve vijon të jetë problematike në të gjithë vendin. Gjatë 24 orëve të fundit, deri paraditen e sotme, në të gjithë vendin...

Arrestohen 3 shtetas, autorë të zjarrit mbi tunelin e Krrabës

Policia e Tiranës ka vënë në pranga arrestimin e tre personave si autorë të së zjarrit të rënë mbi tunelin e Krrabës. Burime nga policia...

“Provimet e maturës”, 37 mijë maturantë në testin e gjuhës së...

Rreth 37 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të parë të Maturës Shtetërore ku do të testojnë njohuritë e tyre për gjuhët e huaja. Testimi...

Çantë e dyshimtë te ‘21 Dhjetori’, pas shpërthimit nuk u gjet...

Një çantë e dyshimtë në një rrugë në zonën e ‘21 Dhjetorit’ ka vënë në alarm policinë e kryeqytetit mesditen e sotme. Komisariati nr.2 ka...

Ambasada e SHBA këshillon qytetarët: Për viza ju duhet një peticionin

Ambasada e SHBA ka shëprndarë një njoftim për ata që aplikojnë për viza. Në postimin e saj në Facebook, ajo u tërheq vëmendjen aplikantëve,...

Elbasan, arrestohen dy shtetas për dhunë në familje

Dy persona janë vënë në prangat e policisë në Elbasan me akuzën për dhunë në familje. Në Librazhd është arrestuar, Besnik  Zika, 26 vjeç...

Formulari që duhet të plotësoni nëse jeni fitues i lotarisë amerikane

  Duke i uruar të përzgjedhurve të lotarisë amerikane Ambasada Amerikane sugjeron fituesit të ndjekin të gjithë udhëzimet përgjatë procesit të aplikimit. Hapi i fituesve në...