Skandali/ Mediat greke shkruajnë: Gjergj Kastrioti është me origjinë greke

 

Ismail Patrioti Jashari, ka bere nje status ne facebook, dhe ka postuar nje foto ku shkruhet se mediat greke kane shkruar se Gjergj Kastrioti, eshte me origjine greke.

Kujtojmë se sot me 6 Maj, mbushen plotë 613 vjet nga lindja e kryeheroit tonë kombëtar, Gjergj Kastriotit – Skënderbeu (6 maj 1405 – 17 janar 1468), mbretit të përjetshëm të Shqipërisë.

Mbrojtës i të gjithë Europës së civilizuar, strateg ushtarak dhe politikan, me një kulturë të gjërë dhe ndjeshmëri intelektuale të jashtëzakonshme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *