Përfundon takimi në Berlin, Merkel optimiste; vlerëson Ramën për reformat

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane, Angela Merkel në Berlin.

Në përfundim të takimit, i cili zgjati rreth 90 minuta, kryeministri Rama dhe Kancelarja Merkel kanë mbajtur edhe një konferencë për mediat.

Burime nga takimi bëjnë me dije se kancelarja gjermane është shprehur optimiste për integrimin e Shqipërisë në BE…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *