Përjashtimi i 3 deputetëve të PD-së, sot në 18.00 mblidhet Byroja

Sot në orën 18.00 pritet që të mblidhet Byroja e Kuvendit për 3 deputetët e përjashtuar të opozitës.

Deputetët që u përjashtuan janë Flamur Noka, Ervin Salianji dhe Klevis Balliu. Ata hodhën miell, shishe dhe vezë në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Gjatë seancës parlamentare në sot Kuvend, opozita ka bllokuar foltoren dhe ka kërkuar largimin e kryeministrit Rama, për shkak të gjuhës së tij vulgare dhe pa etikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *