Letra e Xhafajt, Basha: Akt i dënueshëm, të gjurmohen Olsi Rama dhe Agron Xhafa

Akt i dënueshëm e quan kreu i PD-së, Lulzim Basha letrën e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj për prokurorinë, ku i kërkon të thirren vetë kreu i PD-së dhe deputeti Sali Berisha.

“Kjo letër është akt i dënueshëm i Fatmir Xhafajt, është vendosja dhe de juro e prokurorisë në urdhrat e qeverisë. Informacioni më i sigurtë që mund të japë unë për të gjetur rrugët e kokainës në Shqipëri ësdhtë që prokuroria mjafton të gjurmojë Olsi Ramën dhe Agron Xhafën”, tha Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *