Kryemadhi: Kthehuni në Shqipëri, merrni në dorë fatet    

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi po zhvillon një konferencë për shtyp me gazetarët. Në fjalën e saj, Kryemadhi është shprehur se qeveria e Rilindjes, në vend të shpresës ka shtuar ankthin. Sipas saj, duke ju referuar edhe raproteve dhe statistikave, Shqipëria është vendi më i varfër në rajon. Nga ana tjetër, Kryemadhi i bëri thirrje të gjithëve që të kthehen në Shqipëri dhe të marrin në dorë fatet e tyre. Sipas saj, fajtore për largimin e shqitparëve nga vendi është qeveria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *