Marrëveshja e “Detit”, Rama takon Metën në Presidencë

Ka zgjatur rreth një orë takimi mes Kryeministri Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta në ambientet e Presidencës, ku sipas burimeve është diskutuar për marrëveshjen e detit me Greqinë.

Kreu i shtetit nuk ka dhënë  akoma një autorizim për qeverinë për të vijuar negociatat me Greqinë për “Detin”, ku mes të tjerash ka kërkuar më shumë transparencë se cilët do të jenë negociatorët.

Po ashtu, Meta pati deklaruar se do të respektojë Kushtetutën dhe do t’i përmbahet edhe vendimit final që mund të japë Gjykata Kushtetuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *