Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në Facebook lidhur me situatën aktuale për Prokurorin e Përgjithshëm. Ai shkruan se reforma në drejtësi ecën para vetëm duke zbatuar Kushtetutën.

“Reforma ne drejtesi ecen perpara vetem duke zbatuar Kushtetuten dhe ligjin tashme te reformuar. Kjo na duhet! Kompromisi politik, që zhbën kushtetuten dhe ligjin, s’mund te jete pazari i radhes, qofte ky i bere ne shqip apo anglisht. Ky nuk na duhet!”, shkruan Vasili.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here