Emergjencat Civile: Ja zonat më të prekura nga përmbytjet

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, pranë kryeministrisë ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka raportuar situatën më të fundit të përmbytjeve. Sipas këtij Komiteti, gjendja vijon të jetë shumë e rënduar, për shkak të reshjeve të shumta të shiut, që vijojnë të derdhen mbi vendin tonë. Emergjencat Civile raportojnë se […]

Continue Reading

Moti i keq mbërthen vendin, përmbyten rrugë e banesa, Rinasi ndërpret fluturimet

Prej orëve të para të ditës së enjte, vendi ynë u përfshi nga një stuhi reshjesh të dendura, që kanë shkaktuar përmbytje në një pjesë të madhe të territorit. Reshjet e dendura të shiu rrezikuan jetën e 10 persona në zonën e Valiasit, në Tiranë. Forcat e Armatosura të ushtrisë, u erdhën atyre në ndihmë, […]

Continue Reading