Rritje pagash? Tabaku: Tre faktet që nxjerrin zbuluar qeverinë

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka sulmuar qeverinë, teksa shkruan në ‘Facebook’ se nuk ka asnjë rritje pagash, pensionesh dhe ndihme ekonomike. Tabaku deklaron se gjithçka është propagandë e qeverisë, pasi sipas saj, mes propagandës dhe faktit është një det i madh të vërtetash që i nxjerr zbuluar. Deputetja rendit tre fakte, që sipas saj, rrëzojnë qeverinë […]

Continue Reading

Fëmijë të traumatizuar që qajnë, Berisha publikon videon

    Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari nga Divjaka që kërkon ndihmë për atë çfarë po ndodh në shkollën 9-vjeçare “Koli Sako”. Qytetari thotë se është hequr mësuesja e klasës së pestë që i kishte nga klasa e parë nxënësit dhe i njihte problemet e tyre. Sipas tij, prindërit nuk kanë […]

Continue Reading

Plani vendor i Përmetit, Kumbaro: Të merren parasysh potencialet e zonës

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila është edhe deputete e qarkut Gjirokastër ka qenë e pranishme në dëgjesat publike të bëra për studimin e planit vendor të Këlcyrës dhe të Përmetit. Ministrja dhe deputetja Kumbaro, pas prezantimit të këtij plani u shpreh se në hartimin e tij duhet të merren parasysh potencialet e këtyre […]

Continue Reading

Klement Zguri: PS nuk është ankuar për vendimin e KQZ

  Kreu i KQZ, Klement Zguri ka komentuar sot kërkesën e PS për shkarkimin e tij nga detyra, pasi sipas PS, nuk zbatoi ligjin e dekriminalizimit për kreun e Bashkisë së Mallakastrës, Në një pronconim për mediat, Zguri tha se puna e KQZ nuk mund të vlerësohet nga politika por nga institucionet. Duke ju referuar […]

Continue Reading

Vasili: Rama përgjegjësi kryesor për drogën

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili, në një koment në Facebook, shkruan se raportet e ndërkombëtarëve fajësojnë Edi Ramën për drogën. Vasili i referohet raportit të Qendrës Europiane të Drogave dhe Varësisë së Drogave (EMCDDA), e cila e klasifikon Shqipërisë si nyje kryesore të trafikut ndërkombëtarë të drogës. Komenti i Vasilit në Facebook:  “Pergjegjesia […]

Continue Reading

Deputetja e LSI: Aromërat e kanabisit, trullosin ministrat e Ramës

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, ka hedhur akuza se qeveria ”Rama 2”, po konsideron sukses të qeverisë së kaluar, ligjin e Vullnetarizmit ku në fakt ishte propozim i 2 deputetëve të LSI-së. Mehmetaj në një postim në rrjetin social facebook, shkruan se në kundërtshim me ligjin, kur ka kaluar një vit, edhe nuk janë hartuar […]

Continue Reading

Investimet, organet e Vettingut ende pa buxhet

Organet e Vettingut janë ende pa buxhet përsa i përket zërit të investimeve, për shkak se nuk janë rakorduar me ministrinë e Financave për paratë që ju duhen. Kërkesë buxhetore është bërë nga Kolegji i Apelimit për shpenzime personeli, operative dhe investime. Gjatë diskutimeve u vendos që kolegji i apelimit do të rikthehet pasi të […]

Continue Reading