Aleko, 66 vjeç dhe Afërdita Kosta, 49 vjeç, u gjetën të ekzekutuar me armë zjarri këtë mëngjes në shtëpinë e tyre në Gjirokastër.

Fqinjët raportojnë se dëgjuan krisma rreth orës 7:25. Një konflikt pronësie me fqinjin në lagjen “Palorto” është bërë shkak për ngjarjen tragjike.

Apostol Kosta, i cili kishte dhe lidhje farefisnore me kryefamiljarin, i ka qëlluar e më pas tentoi të vetëvritej.

Ai është në gjendje të rëndë në spital.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here