Shfrytëzonte lokalin për prostitucion; në pranga pronarja

I siguronte klient për ushtrim prostitucioni duke vënë në dispozicion lokalin e vet, arrestohet  60-vjeçarja për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”. Në pranga ka rënë shtetasja  Rolanda Qose, 60 vjeçe, banuese në Tiranë.

Arrestimi i shtetases së mësipërme u krye pasi, në Vaqarr, në lokalin e saj i siguronte klientë për ushtrim prostitucioni shtetases M.Gj., 46 e vjeçe, e cila u kap në flagrancë nga shërbimet e policisë, me shtetasin E.M., 40 vjeç.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë, për veprat penale “Shfrytëzimi i prostitucionit” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”, parashikuar nga neni 114 dhe 115 të Kodit Penal, në ngarkim të shtetases Rolanda Qose, dhe për veprën penale “Prostitucioni”,në ngarkim të shtetaseve M.Gj., dhe E.M.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *