Pas prononcimit të Lulzim Bashës apo edhe kreut të grupit të LSI, Petrit Vasili për reformën zgjedhore ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit, ku u shpreh në një postim në “Facebook” se reforma zgjedhore është brenda paketës së 18 Majit dhe nis nga vota e shqiptarëve jashtë kufijve.

Ndërkohë që ka kthyer përgjigje të prerë pas reagimit të PD dhe LSI për këtë çështje, duke shkruar: “Idetë e një pale s’janë kusht për tjetrën!”

“Reforma zgjedhore brenda paketës së 18 majit dhe nis nga Vota e Shqiptarëve jashtë kufijve. Plus:Idetë e një pale s’janë kusht për tjetrën!”, shkruan Rama

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here