Veliaj “zbulon” profesionin e ri, talenti i panjohur i kryebashkiakut të Tiranës

Sociale

Kryebashkiaku Veliaj ka treguar ditën e sotme një tjetër aftësi të cilën nuk e kishim njohur. Me rastin e  Festës së Kurban Bajramit, kryebashkiaku Veliaj nuk ka hezituar që të përgatisë edhe vetë pica, duke u kujdesur deri në detaje, jo vetëm për pjekjen në furrë, por edhe për asortimentet e ndryshme që e bëjnë një picë të shijshme.

Më pas, kreu i Bashkisë shpërndau picat tek Shtëpia e Fëmijës “Zyber Hallulli” duke krijuar një atmosferë tejet festive për të vegjlit dhe vijoi më pas me shpërndarjen e tyre edhe në familjet në nevojë. “E keni parë Picajolin e ri të Properit. E kaluam bukur ditën dje me shokët e shoqet e Zyber Hallullit dhe në ndihmë të 400 familjeve në nevojë të Tiranës. U përpoqëm të bëjmë diçka konkrete se kjo i ndihmon njerëzit, jo sherret pa bazë e lagu s’e lagu! Festat janë një mundësi më shumë për t’u mbledhur së bashku dhe për të ndihmuar”, shkruan kryebashkiaku Erion Veliaj në Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *