Zjarr në Parkun e Liqenit në Tiranë, dyshohet i qëllimshëm

Aktualitet

Një sipërfaqe shkurresh në parkun e liqenit artificial është përfshirë nga zjarri mesditën e sotme. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për izolimin e vatrës së zjarrit që rrezikon të përhapet.

Ndërkohë, policia ka arrestuar një person që dyshohet se ka shkaktuar qëllimisht zjarrin në parkun e liqenit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *