Vodhi 8.000 euro, Apeli rrëzon kërkesën për lirimin e ukrainasit

Gjykata e Apelit nuk ka ndryshuar masën e sigurisë për Oleg Koval, i arrestuar për vjedhjen e mbi 8 mijë eurove të një pushuesi në Sarandë, duke e lënë atë në burg. Në senacën e sotme, edhe Apeli vendosi të lërë në fuqi masën e sigurise të dhënë më parë nga gjykata. Fillimisht gjykata vendosi […]

Continue Reading

Sarandë, gjendet i mbytur në det roja i një lokali në plazh

Trupi i pajetë i një personi është gjetur në orët e para të ditës së sotme në plazhin e Bunecit në Sarandë. Kanë qenë pushues të rastit, ata të cilët kanë gjetur kufomën duke e nxjerrë në breg. Mësohet se viktima është një Një 60-vjeçar, rojë i një prej lokaleve në plazhin e Bunecit, është gjetur […]

Continue Reading

“Bosët e drogës”, Paloka: Rama nuk gjen dot vrimë ku të futet!

Pas paralajmërimit të djeshëm të kryeministrit Rama se bosët e drogës në Shqipëri duhet të gjenë vrimë ku të futen pasi do të kalojnë në sitën e policisë, vjen reagimi i një demokrati. Duke ironizuar mbledhjen e djeshme të Task Forcës, deputeti i PD-së, Edi Paloka thotë se të gjithë kriminelët që bëjnë jetë luksi […]

Continue Reading

Dialogu Kosovë-Serbi, Thaçi dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Sot, në Bruksel, shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini do ndërmjetësojë takimin e radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. “Ata do të shkëmbejnë pikëpamjet mbi vazhdimin e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve duke pasuar pajtimin e muajit korrik se do të fillojnë të përgatisin […]

Continue Reading

Plani urbanistik i Himarës, Greqia: Po shkelen të drejtat e minoritetit

Ministria e Jashtme greke e quan shkelje të të drejtave të minoritarëve planin urbanistik të miratuar një ditë më parë gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Himarës. Mbledhja e zhvilluar në fshatin Kuç, që nisi me tensione deri në largimin e përfaqësuesve të PBDNJ-së, është komentuar nga zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Aleksandros Gennimatas. “Autoritetet […]

Continue Reading

Kapen mbi 500 kg kanabis në Memaliaj, në pranga 1 person

Policia ka zbuluar 517 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa, në një operacion antidrogë të policisë së Memaliaj, duke u vënë në pranga një person. Lënda narkotike u zbulua në fshatin Zhapolikë të Memaliaj, gjatë pasdites së djeshme në kuadër të operacionit të koduar “Bishanaj”. Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se Neim […]

Continue Reading

Zv.Kryeministrja Mesi, mesazh për shqiptarët me fjalët e Skënderbeut

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi, nëpërmjet një postimi të bërë në Facebook ka dhënë një mesazh për të gjithë shqiptarët. Ajo falënderon Ditmir Bushatin për përfshirjen e saj në politikë dhe Kryeministrin Rama për besimin e dhënë. Për ato që duan të dinë më shumë, ajo ka ndarë një pjesë nga fjalimi i Gjergj Kastriot Skënderbeut në […]

Continue Reading

Sekuestrohet 16 kg kanabis pranë Kakavijës; zhduken trafikantët

Sërish tentativë për të trafikuar lëndë narkotike nga vendi ynë drejt Greqisë. Në pikën kufitare të Kakavijës, në Gjirokastër, gjatë mbrëmjes së djeshme janë sekuestruar 16 kilogramë kanabis sativa. Punonjësit e Policisë Kufitare gjatë patrullimit në kufirin e gjelbër në shtratin e lumit Drino, në drejtim të postës së vjetër Kakavijë, në vendin e quajtur […]

Continue Reading

Vasili: Rama nuk di ç’bën, kavërdis ministritë që kishte vetë

Kreu i grupit parlamentar te LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për shkrirjen e disa ministrive. Me anë të një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Vasili theksoi me ironi se në krye të ‘qeverisë turistike është shkollëpakti kryeministër’. Mes të tjerash Vasili pohon se Rama kavërdis ministritë, që i ka pasur vetë, […]

Continue Reading

Koreja e Veriut lëshon një raketë mbi Japoni, Tokio në alarm

Provokimet e Kim Jong-un nuk pushojnë dhe sa vijnë e bëhen më agresive. Koreja e Veriut lëshoi të martën në mëngjes një raketë që fluturoi mbi Japoni dhe ra në Oqeanin Paqësor, duke shkaktuar alarm mes zyrtarëve qeveritarë në Tokio dhe duke rritur ndjeshëm shqetësimet diplomatike rreth krizës mbi programin ushtarak të Phenianit (në orën […]

Continue Reading