Droga në Kavajë, gjykata lë në burg 5…

Gjykata për Krime të Rënda ka lënë në burg pesë personat të cilën u arrestuan për trafikun e 1.3 tonë kanabis në Kavajë. Kështu, është caktuar masa e sigurisë “arest me burg” për Jani Sadikaj, …

Shkodër, kapen 4 kg heroinë dhe 32 kg…

Policia e Shkodrës ka sekuestruar në kufirin me Malin e Zi 4 kg heroinë dhe 32 kg hashash. Në kuadër të operacionit të koduar “Bukoviç”, Policia Kufitare e Shkodrës, që patrullojnë në vijën e gjelbër…

Zjarr në malin e Torovicës, rrezikohen banesat dhe…

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht në eliminimin e zjarrit që rrezikonte banesat. Po…