Kampi veror në Jalë, FRESSH kundër LSI: Nuk…

Forumi Rinor Eurosocialist Shqiptar ka reaguar sot me anë të një njoftimi për shtyp mbi organizimin e kampingut në Jale në datat 14-21 korrik. Në reagim thuhet se, “FRESSH dhe organizatorët e Internacionales Socialiste të…

EC: Gjatë 24 orëve të fundit 9 vatra…

bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 40 zjarrfikës me…

Tiranë, plagosen me armë zjarri 2 të rinj

Dy të rinj mbetën të plagosur me armë, mbrëmjen e së martës në kryeqytet. Ngjarja ndodhi pranë zonës së njohur si ish-Misto Mame, rreth orës 23:00, kur të rinjtë 24 dhe 26 vjeç, ishin duke…

Rama shkrim në ‘Wall Street Journal’: Tregtia e…

Kryeministri Edi Rama ka botuar një shkrim në prestigjiozen ‘Wall Street Journal’, ku shprehet se vetëm rritja ekonomike mund të stabilizojë rajonin në periudhën afatgjatë, dhe lidhjet më të ngushta me BE, do të ndihmojnë.…

Administrata duhet të ketë frikë ligjin, jo Ramën…

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar të denoncohet nga qytetarët administrata shtetërore. Me emra. Me çështje. Me institucion. Ankesa i shkon drejtëpërdrejtë edhe vetë kryeministrit. Edhe për sjelljen. Të dhënat do të përpunohen nga grupi i…