Rama në Stamboll: Shqipëria, front i ri për…

Kryeministri Rama, i ftuar në Kongresin e 22 Botëror të Naftës në Stamboll të Turqisë, i bëri thirrje investitorëve të huaj që të vijnë të investojnë në Shqipëri në fushën e gazit dhe të naftës.…

Moti i nxehtë, 15 vatra të reja në…

Vijon të jetë problematike dhe serioze situata me zjarret në vendin tonë, si pasojë e temperaturave të larta. Emergjancat civile flasin për 15 vatra të reja në vetëm 24 orët e fundit, ku situata më…

Mediat amerikane: Djali i Trumpit ka pasur kontakte…

Mediat amerikane raportojnë se djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është takuar me një avokate të lidhur me Kremlinin, vitin e kaluar, pasi i janë premtuar informacione që do të dëmtonin rivalen…

Vlorë, makina digjet pjesërisht në parkim

Një automjet është djegur gjatë natës në Vlorës, ndërsa ishte i parkuar. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:15, në lagjen “28 Nëntori”. Uniformat blu ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë…