Zgjedhjet, Basha takon shefin e misionit të OSBE/ODHIR

Përfaqësues të OSBE/ODHIR të kryesuar nga Peter Taylor kanë takuar kreun e PD Lulzim Basha në selinë blu pas zhvillimit të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit. Takimi mes Bashës dhe përfaqësuesve të OSBE ka nisur në orën 11:30,…

Situata në vend, dhjetë vatra zjarri në 24…

Emergjencat Civile kanë dhënë informacione për situatën e zjarreve në pyje. Përgjatë 24 orëve të fundit ka pasur 10 vatra zjarri në pyje në Vlorë, Shkodër, Durrës, Fier dhe Berat me dëme materiale. Shërbimet zjarrfikëse…

Tiranë, arrestohen 3 persona me 50 kg kanabis…

Tre persona u arrestuan janë arrestuar gjatë operacionit të koduar “Kalaja”, ku u sekuestruan edhe 50 kg lëndë e dyshuar kanabis sativa. Në pranga u vunë shtetasit Blerim Murati, 31 vjeç, banues në Krujë; Dritan…