Moti i nxehtë, s’ka rrezik për vatra zjarri,…

Emergjencat Civile bëjnë me dije se situata me zjarret po shkoj drejt përmirësimit. Sipas emergjencave civile në 24 orët e fundit është evidentuar vetëm një vatër zjarri, në Bogovë të Skraparit. Në fshatin Bogovë, ra…

Lushnjë, makina del nga rruga, 2 të vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Fier-Lushnjë. Një mjet tip “Renault” ka dalë nga rruga duke goditur trafikndarësen dhe ka rënë në kanal. Si pasojë e këtij aksidenti, kanë humbur…

Rama: Meta të jetë president mbi palët, LSI…

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me deputetët fitues në zgjedhjet e 25 qershorit. Rama bëri me dije se menjëherë do të nisë një tur 30 ditor dëgjesash në të gjithë vendin. Kryeministri i…