Nisja e hetimit nga ILDKPKI, Peza: Mirëpres kontrollin e plotë të pasurisë time, por me paanësi

Aktualitet

2017.01.16, Monday
«Left Right»
«Left Right»

Te Ndryshme

Dhjetëra të vdekur nga rrëzimi i avionit turk

Dhjetëra të vdekur nga rrëzimi i avionit turk

Një avion turk i mallrave u rrëzua pranë aeroportit kryesor të Kirgizisë të hënën në mëngjes, duke vrarë 37 njerëz, përfshirë edhe fëmijë. Avioni u rrëzua në një zonë të populluar, derisa po përpiqej të ateronte përmes mjegullës së dendur, thanë ...

Ish-ambasadori i OSBE: Shqiptarët kanë arsye të brengosen me fitoren e Trumpit

Ish-ambasadori i OSBE: Shqiptarët kanë arsye të brengosen me fitoren e Trumpit

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker në emision “Personale” të RTV Dukagjinit ka thënë se shqiptarët kanë shumë arsye të brengosen me fitoren e Donald Trumpin pasi Amerika siç tha ai nuk do të jetë e njëjta. Ai tha se janë ...

Veliaj: Situata e ngrohjes në shkolla është normale, për çdo problematikë telefononi në 0800 0888

Veliaj: Situata e ngrohjes në shkolla është normale, për çdo problematikë telefononi në 0800 0888

Bashkia e Tiranës rikonstrukton mjediset e shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët”, investim për 482 nxënës Nga sot, 482 nxënës të shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Njësinë 8, do të kenë mundësi të studiojnë në mjedise të reja. Falë investimit të ...

Treni provokues, Hahn: Kosova dhe Serbia të shohin përpara

Treni provokues, Hahn: Kosova dhe Serbia të shohin përpara

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, tha sot në Bruksel se “Kosova dhe Serbia duhet të shikojnë përpara dhe të mos e rrezikojnë atë që është arritur”, raporton REL. Deklaratat e Hahn pasuan tensionet e krijuara rreth një treni me ...

Tiranë, vodhi 240 mijë lekë në kioskën në bulevard, arrestohet 22-vjeçari

Tiranë, vodhi 240 mijë lekë në kioskën në bulevard, arrestohet 22-vjeçari

  Policia e Tiranës ka arrestuar një 22-vjeçar pasi akuzohet për vjedhje me dhunë. Burime nga blutë e kryeqytetit bëjnë me dije se Preng Luka, 22 vjeç, banues në Tiranë më datë 14.01.2017, rreth orës 21:55, dyshohet se në Bulevardin ...

Bushati: Retorika nxitëse e liderëve të Serbisë nuk çon askund

Bushati: Retorika nxitëse e liderëve të Serbisë nuk çon askund

Bushati ka reaguar në lidhje me deklarata dhe qëndrimet më të fundit nga ana e krerëve të Serbisë. Sipas Bushatit, kjo retorikë nuk çon askund dhe se zgjidhja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të vijë vetëm përmes dialogut. “Fillimi i 2017 nuk ka ...

Korçë, gjendet i vdekur në rrugë endacaku, dyshohet nga i ftohti

Korçë, gjendet i vdekur në rrugë endacaku, dyshohet nga i ftohti

Një endacak është gjetur i pajetë ditën e sotme në qytetin e Korçës. Personi i seksit mashkull, rreth 55 vjeç, ende i paidentifikuar, është gjetur i vdekur në rrugë në lagjen nr.7 të qytetit, përballë Pallatit të Kulturës. Nga këqyrja paraprake ...

CEZ-i, hetohen e-mailet e sekserit të Berishës me çekët, Balla: Të sillet me forcë

CEZ-i, hetohen e-mailet e sekserit të Berishës me çekët, Balla: Të sillet me forcë

Është mbledhur këtë të hënë komisioni hetimor parlamentar mbi privatizimin e OSHEE-së tek kompania çeke “CEZ”. Në hapje të seancës, kryetari i komisionit Taulant Balla ka kërkuar sjelljen me forcë të dëshmitarit Nuel Kalaj, i konsideruar si ...

Nisja e hetimit nga ILDKPKI, Peza: Mirëpres kontrollin e plotë të pasurisë time, por me paanësi

Nisja e hetimit nga ILDKPKI, Peza: Mirëpres kontrollin e plotë të pasurisë time, por me paanësi

Deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza ka reaguar menjëherë pas nisjes së hetimeve nga ana e ILDKPKI mbi blerjen e disa aksioneve në një bankë të nivelit të dytë nga ai. Përmes një postimi në faqen e vet zyrtare në Facebook, Peza shprehet i ...

Tahiri letër ‘La Reppublica’: Në asnjë fshat shqiptar nuk valëvitet flamuri i ISIS

Tahiri letër ‘La Reppublica’: Në asnjë fshat shqiptar nuk valëvitet flamuri i ISIS

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka reaguar pas një artikulli të së përditshmes italiane “La Repubblica” të Barit me titull “Terrorizmi, flamujt e ISIS-it në fshatrat e Shqipërisë. Fuçi baruti për Puljan”. Përmes një letre drejtuar ...