Rama uron një ditë të mbarë me foto…

Ashtu si çdo ditë, kryeministri Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë. Këtë herë Rama ka zgjedhur që postimin e tij në Facebook ta shoqërojë me foto nga transformimi i Tepelenës. “Mirëmëngjes…

Greqia i heq shtetësinë kryetarit të Bashkisë së…

Shteti grek ka vendosur t’i heqë nënshtetësinë kryetarit aktual të Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro. Vendimi është firmosur nga ministri i brendshëm grek, Panos Skurletis, ndërsa është botuar edhe në fletoren zyrtare. Athina zyrtare thotë…

Christian Panucci, zyrtarisht trajneri i ri i Kombëtares

Është prezantuar zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci. I pranishëm në prezantim ishte edhe presidenti i FSHF-së Armando Duka, i cili theksoi se Panucci është një emër i rëndësishëm i futbollit italian.…

Si mbahen me taksat tona, Partia e Punës,…

Partinë e Punës kemi menduar se e kemi rrëzuar në vitin 1990 bashkë me sistemin komunist një-partiak, ku vetëm partia me këtë emër kishte pushtetin dhe votohej; por e kemi gabim sepse përveçse vazhdojmë ta…

Hyn në fuqi ligji/ Bizneset e mëdha do…

Ligji “Për sinjalizimin dhe mbrojtjen e sinjalizuesve”, ka hyrë zyrtarisht në fuqi duke detyruar çdo ndërmarrje të madhe, pavarësisht nëse është publike apo private, të ketë strukturë të posaçme spiunazhi Sipas ligjit, pranë çdo autoriteti…

Perktheje »