Ata që hedhin baltë mbi Skënderbeun, janë islamikë…

Nga Spartak Ngjela Historia e brendshme e mendimit antishqiptar ka 130 vjet që përsërit vetveten, që nga viti 1878, domethënë qëkurse shqiptarët dolën ndërkombëtarisht sërish në skenë për të mbrojtur territoret e tyre të rrezikuara…

Turistja ruse mbytet në Ksamil, i gjenden plagë…

Një vajzë 16-vjeçare nga Rusia është mbytur në plazhin e Ksamilit. Ngjarja ka ndodhur në bregdetin përballë 3 ishujve dhe sipas raportimeve të para, adoleshentja është një shtetase ruse, identiteti i së cilës nuk dihet…

Shqiptarët e fejuar me amerikanë, 90 ditë afat…

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka shpërndarë një njoftim në rrjetin social Facebook ku informon të gjithë qytetarët lidhur me vizat e fejesës. “Pas gjithë atyre këshillave të mrekullueshme që kemi marrë javën e kaluar,…

Raporti i OBSH-së: 52% e meshkujve të rritur…

Organizata Botërore e Shëndetësisë sapo ka publikuar raportin e epidemisë globale të cigares të vitit 2017. Me të dhënat që i referohen 2015-s, Shqipëria ka një prevalencë në total të përdorimit të duhanit tek të…

Kreditë e buta në Tiranë, skualifikohen 1200 dosje

Rreth 1200 familje, që kanë aplikuar për të përfituar nga programi i Bashkisë së Tiranës për subvencionimin e interesave të kredisë, janë skualifikuar gjatë shqyrtimit të dokumentacionit. Deklarata vjen nga nënkryetarja e këtij institucioni, Brunilda…

Perktheje »